Red Bull X-Fighters Sydney 2012 Highlights!

A Red Bull X-Fighters 2012-es idényében három kontinensen három győzelmet gyűjtő Levi Sherwood térhetett haza az 1 millió dollár összdíjazású verseny fődíjával. Az új-zélandi klasszisnak azonban minden tudására szükség volt a Sydney-ben rendezett döntő versenyen, ahol a francia Thomas Pages minden idők legszorosabb bajnoki csatájában bizony alaposan megszorongatta.

Az új-zélandi Levi Sherwood szombaton megnyerte a Red Bull X-Fighters Világbajnoki Versenysorozatot, miután szoros csatában felülmúlta a francia Thomas Pages-t az idény utolsó, ezúttal Ausztráliában rendezett futamán. Az ausztrál Josh Sheehan sikeresen megmentett valamit sérülés miatt rövidre vágott idényéből, miután a nedves-sáros pályán remek teljesítménnyel a harmadik helyen zárt a Sydney-i Kikötő található Cockatoo Island-en rendezett versenyen. Pages, vadonatúj trükkökkel tarsolyában, alaposan felforgatta a freestyle motocross mezőnyt a szezon második felében és négy földrész 5 futamán mutatott remek teljesítményének köszönhetően összetettben a második helyen zárt, harmadik helyre szorítva a 2011-es bajnokot, a spanyol Dany Torrest.